انواع روش های بازاریابی تخفیفی
1397/12/18 18:47 95

انواع روش های بازاریابی تخفیفی

در زیر روشهای بازاریابی تخفیفی آورده شده است که بدین قرار است:

۱. یک استراتژی نوع تخفیف برای فروشگاه الکترونیکی خود را انتخاب کنید :

در واقع، تنها سه نوع تخفیف وجود دارد:

  1. درصد تخفیف در محصول
  2. تخفیف مبلغ نقدی در یک محصول
  3. فروش یک محصول برای قیمت ثابت، که کاهش یافته است

محبوب ترین استراتژی های تخفیف عبارتند از:

  1. تحویل رایگان که یک پیشنهاد می باشد که چه به صورت یک مرتبه انجام شود، یا زمانی که شما بیش از مقدار مشخصی، مانند توضیح قسمت ۴ این بخش، استفاده کنید، می توانید، این تخفیف را تعیین کنید.
  2. تخفیف ویژه پول نقد
  3. تخفیف٪ ( چند در صد تخفیف می دهید)
  4. تخفیف های مبتنی بر چند خرید که بر اساس آن تحویل آن رایگان خواهد بود
  5. پیشنهادات ترکیبی - چندین مورد را از یک محدوده انتخاب نموده و با قیمت ویژه خریداری کنید

۲. نام تجاری خود را تحقیر نکنید

استفاده از تخفیف در محصولات خود، را برای ایجاد فروش بیشتر، در نظر بگیرید زیرا ممکن است اثر نامطلوب بر روی نام تجاری شما داشته باشد. شهرت شما به این عوامل بستگی دارد. تخفیف بیش از حد، نیز اغلب می تواند به تصویر برند شما، آسیب برساند و بر روی ارزش و کیفیت محصول مورد نظر، اثر بد بگذارد.

۳. تخفیف های انعطاف پذیر

این نوع تخفیف طراحی شده است تا پاداش رفتار مطلوب را داشته باشد ، معمولا چیزی است که از طریق شرکت های دیگر به شما کمک می شود.

بهترین چیز در مورد تخفیف های ذکر شده، این است که اگر از آنها هوشمندانه استفاده کنید، در مقایسه با ارزش پولی که به عنوان تخفیف پیشنهاد می کنید، بسیار بیشتر سود خواهید کرد.

۴. تخفیف به عنوان پاداش

هدف نهایی شما با استراتژی های تخفیف تجارت الکترونیک، باید ایجاد مشتری های بیشتری باشد که به نوبه خود درآمد بیشتری را ایجاد می کند. ارائه تخفیف به عنوان پاداش نه تنها چیزی است که می تواند در مشتریان جدید استفاده شود بلکه می تواند در مورد مشتریان موجود نیز استفاده شود. شما احتمالا با نمونه های زیر که از این گروه تخفیف به عنوان پاداش هستند آشنا هستید:

     "به اشتراک گذاشتن با دوستان توییتر ۱۰ ٪ تخفیف خرید بعدی خود را!"

     "به لیست ایمیل ما برای تخفیف های ویژه و تبلیغات بروید."

     "عضویت شما را تمدید و ۲۰ ٪ تخفیف دریافت کنید."

"مراجعه ۳  دوستان و ۵۰ ٪ تخفیف خرید بعدی خود را!"

۵. مقررات تخفیف را روشن کنید

شرایط تخفیف باید شفاف باشد، تا اثر حداکثر، بر فروش داشته باشد. برخی از مشتریان ممکن است تحویل رایگان را بپسندند و آن را تخفیف خوبی درنظر بگیرند و بعضی ممکن است مخالف فکر کنند. این فقط در مورد کاهش قیمت نیست، بلکه در مورد ادراک است. همیشه یک ایده ای خوب است، که تخفیف را از طریق خرید آن، از انتخاب محصول تا پرداخت آن، در نظر بگیرید. تا مشتری سر در گم نشده و به اشتباه نیفتد.

۶. انگیزه سبد رها شده

نتایج مورد نظر با استفاده از ایمیل های سبد رها شده، می تواند بسیار مثبت باشد. اگر علاوه بر ارائه تخفیف، می توانید به آن مشتریانی که واقعا می خواهید، کسب و کار خود را برای آنها به فروش برسانید و به طور بالقوه هرگونه مقایسه قیمت را که ممکن است پس از مشاهده آیتم در سایت شما اقدام کرده اند و نفی کرده اند را به سوی خود جذب کنید، به ایمیل آنها پیام دهید.

هر سبد خرید دیجیتالی که پر شده است، اما برای پرداخت استفاده نمی شود، باید به عنوان یک فرصت از دست رفته برای خرده فروشان، مورد توجه قرار گیرد. برای تشویق خریداران به خرید، برخی از سایت ها به طور منظم سبد های رها شده را با یادآوری پیگیری می کنند، با این مضمون : اگر شما "مشکلی در بازرسی" دارید و گاهی اوقات تخفیفات و سایر انگیزه ها را به مشتری خود ارائه می دهند.

۷. اندازه گیری چه کار می کند؟

تعیین اهداف و اندازه گیری داده های زمان واقعی به شما خواهد گفت که آیا تخفیف های شما رفتار مشتری را در نظر می گیرند.

برای موفق شدن با استراتژی های تخفیف خود، برای تجارت الکترونیک، شما باید قادر به اندازه گیری آنچه که وجود دارد باشید.

اگر استراتژی های تخفیف شما، در واقع افزایش فروش ندارد، شما باید آن را در اوایل تشخیص داده و سعی کنید چیزی دیگر را که ممکن می باشد، در اسرع وقت انجام دهید! یعنی با استراتژی های تخفیف هماهنگ نبوده اید و مناسب کار شما نیست و شما باید یاد بگیرید که سود آوری و درآمد خود را حداکثر کرده و آن را افزایش دهید.

شما کاملا می توانید و باید تمام استراتژی های قیمت گذاری خود را در کنار تخفیف ها و تبلیغات ارتقا دهید، تا نقطه فروش شیرین و سودآوری را ، در عین حال با محافظت از نام تجاری و تصویر محصولتان، داشته باشید.