بهترین شبکه های اجتماعی ایرانی
1397/12/18 18:38 68

برترین شبکه های اجتماعی ایرانی

رسانه ها و شبکه های اجتماعی، درحال گسترش بوده  که هر فردی را که به سراغ اینترنت می رود، به خود جلب کرده  بطوریکه هر بار در فضای مجازی اینترنت، یک شبکه اجتماعی جدید خواهیم دید، که طرفداران زیادی نیز برای خود جذب کرده است.

به عقیده برخی از نظریه پردازان، ارتباطات امروز جهان را کسی در دست دارد، که اختیار رسانه ها را در دست داشته باشد. نقش عمده  ای که در شکل دهی به افکار عمومی توسط رسانه ها، انجام می شود باعث شده تا به این میزان رسانه ها دارای اهمیت زیاد باشند.

از سوی دیگر شبکه های اجتماعی سهم عمده ای در اینترنت دارند و در کشور ما نیز بسیار فعال شده اند که در این شبکه ها سعی شده  از مشکلات اخلاقی و اجتماعی برخی شبکه های اجتماعی غربی، دور باشند و برای کاربران ایرانی در نظر گرفته شده اند.

از آن گذشته، عواملی باعث شده تا به شبکه های اجتماعی ایران بیشتر بها داده شوند که آن عوامل عبارتند از:

۱. فیلتر بودن بعضی از سایتهای غربی

۲. حمایت از استار تاپ های داخل ایران

معرفی ۵ شبکه  اجتماعی که در ایران طرفدار زیادی دارند:

۱. شبکه اجتماعی کلوب (cloob.com)

راه اندازی سايت اينترنتي کلوب دات کام، در تاريخ يکم دي ماه ۱۳۸۳ می باشد، که مخاطبان زیادی را در این شبکه اجتماعی برای خود توانسته جذب کند. سایتی براي ارتباط ايرانيان و فارسي زبانان جهت تبادل اطلاعات ، نيازها ، کالا و خدمات ، می باشد.

امکانات و قابليت هاي موجود و انطباق آنها با مشکلات ايرانيان، هدف این شبکه اجتماعی می باشد تا با حداقل هزينه ممکن خدمات و اطلاعات متقاضيان را در اختیار آنها بگذارد و موجبات بهره وري و کارايي بالا در سطح اجتماع باشد.

اين سايت سعی دارد، بتواند تا موجب رشد و ترقي جامعه ايراني در سراسر جهان باشد.

۲. شبکه اجتماعی فیس نما (facenama.com)

رتبه فیس نما در ایران :  ۱۸۴ می باشد و رتبه جهانی آن : ۸۱۳۸ می باشد.

تاسیس فیس نما، از سال ۱۳۹۱ بوده که با مدیریت علیرضا قاسم پور می باشد، که هدف آن رقابت با شبکه های بیگانه بوده و سعی بر فراهم اوردن محیطی امن برای کاربران ایرانی می باشد.

به گفته قاسم پور، قوت فیس نما نسبت به شبکه های داخلی دیگر، را حضور اکثر کاربران ایرانی فعال، می داند که در حوزه شبکه های اجتماعی، می باشند و امکانات متعدد و رسیدگی سریع به مشکلات کاربران را نیز از موفقیت این شبکه اعلام کرد.

سایت وزین فیس نما به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی ایران به فعالیت خود ادامه داده و آمادگی دارد تا شما را در راه تبلیغات و افزایش بازدید همچنین تا برند سازی برده و در نهایت شما را به کسب و کار مطلوبتان برساند.

جوان بودن کاربران فیس نما، خود مزیتی است، که برتری آن را  نسبت به سایر وب سایت ها سبب شده است.

۳. شبکه اجتماعی هم میهن (hammihan.com)

تاسیس شبکه اجتماعی هم میهن ، از سال ۱۳۸۴ بوده که دارای هدف ایجاد محیطی امن و سالم برای کاربران ایرانی که در شبکه های اجتماعی بیگانه نمی خواهند فعالیت داشته باشند، می باشند که با مدیریت امیر قاسمی می باشد.

خصوصیات هم میهن:

 1.  فعالیت جدی در فضای مجازی به مدت ۱۰ سال.
 2. فضایی که کاملا سالم و صمیمی می باشد.
 3. ایده ها و پدیده های نو که در آن خواهید دید.
 4. بیش از ۱۷ میلیون صفحه در گوگل دارد که ثبت شده است.
 5. ده ها هزار کاربر فعال در هر روز.
 6. بیش از ۳ هزار موضوع مورد بحث در هر روز.
 7. ۶ میلیون بازدید در هر ماه.

اهداف و چشم انداز هم میهن

 1. از اهداف و چشم اندازهای هم میهن ارتباط مردم با یکدیگر و آسان سازی روابط مجازی می باشد.
 2. از اهداف و چشم اندازهای هم میهن ایجاد محیطی هماهنگ با فرهنگ ایرانی و ایرانیان می باشد.
 3. از اهداف و چشم اندازهای هم میهن ایجاد الگوهای ملی شیوه های ارتباطی رایج در دنیای مجازی می باشد.
 4. از اهداف و چشم اندازهای هم میهن شناسایی نیازها و ضرورت های اجتماع در فضای مجازی می باشد.
 5. از اهداف و چشم اندازهای هم میهن محوریت دنیای مجازی ایرانیان با شبکه اجتماعی می باشد.

۴. شبکه اجتماعی فارس توییتر (farstwitter.ir)

راه اندازی فارس توییتر، از سال ۱۳۹۱ بود که با هدف رقابت با شبکه های اجتماعی خارجی  ایجاد شد و محیطی مناسب با فرهنگ ایرانی که برای کاربران ایرانی در نظر گرفت که با مدیریت علی اکبر صادقی می باشد. این شبکه با توجه به نامش نوع خدماتی که ارائه می دهد به شبکه معروف توییتر نزدیک می باشد.

نقطه قوت فارس توییتر امنیت و سهولت استفاده کاربران و به روز كردن صفحه با ارسال پیامک توسط كاربران ، می باشد.

۵. شبکه اجتماعی افسران (afsaran.ir)

نام این شبکه اجتماعی افسران جنگ نرم، بوده که به اختصار آن را  افسران می نامند راه اندازی شبکه افسران به منظور: (ايجاد بستر براي هم‌فکري و بيان ديدگاه‌ها،  شبکه توزيع به منظور بيشتر ديده شدن محتواهايی که توليد شده اند ، انتشار سريع محتوا، ايده يا اطلاع ، بسترسازي براي آزمون ايده‌هاي نو قبل از اجرا ، توانمند سازي افسران جوان در مقابله با جنگ نرم دشمن)، می باشد. افسران مي‌تواند برای کسانی مفید باشد که بدون واسطه با ديدگاه‌ها و نظرات مردم ارتباط دارند.

دریافت جدیدترین و معتبرترین کد و کوپن های تخفیف از سایت کوپن کد