برترین گوشی های سال ۲۰۱۸
1397/9/17 02:35 438

برترین گوشی های سال ۲۰۱۸

با مطالعه این مطلب با برترین گوشی های سال ۲۰۱۸ آشنا خواهید شد که با توجه به دسته بندی های مختلف از جمله کیفیت دوربین ، طول عمر باتری و طولانی‌ترین ماندگاری شارژ رتبه بندی شده اند.

رتبه بندی گوشی ها بر اساس کیفیت دوربین از سایت معتبر DxOMark و رتبه بندی ظرفیت و ماندگاری باتری  ازسوی ‌سایت معتبر Phonearena انجام شده که در این مقاله جمع آوری شده است.

نمره‌ی DxOMark به یک معیار برای مقایسه‌ی دوربین‌های دیجیتال، لنزها و دوربین‌های موبایل تبدیل شده است.

این شرکت آزمون‌های دقیقی به سبک آزمایشگاهی بر روی گوشی ها انجام می دهد. در تست‌های DxOMark، تمام گوشی‌های هوشمند در حالت Auto مورد آزمایش قرار می‌گیرند و از نتیجه بررسی فایل JPEG ذخیره‌شده به دست می‌آید. تنظیمات دستی فقط هنگام تست بوکه، زوم و عملکرد فلش مورد استفاده قرار می‌گیرد. و سپس ۵۰ صحنه‌ی واقعی و چالش‌برانگیز در فضای داخلی و خارجی معیار قضاوت قرار می‌گیرد. و در نهایت برای هر کدام از موارد زیر نمره تعیین می‌شود:

  • روشنایی و کنتراست
  • رنگ
  • فوکوس خودکار
  • تکسچر یا بافت تصویر
  • نویز تصویر
  • جلوه‌های هنری
  • فلش
  • زوم
  • بوکه

و در پایان نمره‌ی نهایی ترکیبی از تمام نمره‌های بخش‌های فوق است.

در زمان نگارش این مقاله بهترین دوربین های گوشی های موجود در بازار و نمره آنها در عکس زیر نشان داده شده است:

برترین دوربین گوشی های موجود از نگاه سایت dxomark

 

و اما بهترین گوشی ها بر اساس عمر باتری

قطعا سنجش عمر باتری گوشی های هوشمند، مقوله‌ای پیچیده است و تا حد زیادی به نحوه استفاده از آن‌ها بستگی دارد. به عنوان مثال در دستگاه‌هایی با نمایشگرهای اولد، تک تک پیکسل‌ها تاثیرگذار هستند و نمایش تصویری که رنگ‌های روشن و سفید زیادی دارد، درصد بیشتری از شارژ باتری را نسبت به تصویری با رنگ‌های تیره کاهش می‌دهد. زیرا بر خلاف پنل‌های LCD که نور پس‌زمینه تمامی قسمت‌های آن‌ها را روشن می‌کند، در پنل‌های OLED هر پیکسل سهمی جداگانه در مصرف انرژی دارد.

در حالت آماده به کار (standby) نیز گوشی‌های مختلف، رفتار متفاوتی از خود نشان می‌دهند و مصرف انرژی آن‌ها در این حالت جای بحث دارد. با در نظر گرفتن نکات ذکر شده و بدون توجه به ادعای کمپانی‌های سازنده، دست‌اندرکاران این وب‌سایت (Phonearena) به مقایسه مطرح‌ترین گوشی‌های سال در شرایط مساوی پرداختند که نتایج زیر حاصل شد.

برترین گوشی ها از نظر طول عمر باتری

 

گوشی های موجود در دیجی کالا: https://goo.gl/yriauk

منابع:

Dxomark

Phonearena

Zoomit

Gadgetnews