بهترین مقاصد گردشگری جهان در سال ۲۰۱۸
1398/1/20 00:39 70

بهترین مقاصد گردشگری جهان در سال ۲۰۱۸

از معروف ترین شهرهای توریستی، که در وبسایت معروف و معتبر تریپ ادوایزر، (فضایی، نشان دهنده اطلاعات و تجربه گردشگران) آمده است، می توان به 10 مکان که بعضی از اماکن آن، نا شناخته است اشاره نمود. در این لیست شما خبری از معروف ترین شهرهای توریستی دنیا نمی بینید، بلکه به مواردی بر خواهید خورد، که به احتمال خیلی زیاد، اسمشان هم به گوش تان نخورده است.

جزیره ایشیگاکی، ژاپن Ishigaki Island, Japan

جزیره ای کوچک می باشد که واقع شده در میان آب های نیلگون و شفاف اقیانوس آرام می باشد. ساحل های این جزیره به رنگ سفید بوده و گویی هنوز دست بشری به آن نرسیده، وقتی با قایق های جزیره برای ماجراجویی بر روی این آب شناور شوید. قایق هایی که با کف های شیشه ای شفاف، اجازه می دهد تا جزیره ایشیکاگی ، را کامل مشاهده کنید، و از دیدن صخره های رنگارنگ مرجانی در این جزیره لذت برده  و شاهد ماهی های بی نظیر اقیانوس از فاصله بسیار کمی باشید.

جزیره ایشیگاکی، واقع شده در غرب جزایر اوکیناوا ژاپن، می باشد که آن را می توان، به عنوان دومین جزیره بزرگ مجمع الجزایر Yaeyama  دانست، که بخشی از پارک ملی و محافظت شده  ایریوموت-ایشیگاکی riomote-Ishigaki National Park، می باشد.

کاپا، هاوایی  Kapaa, Hawaii

هاوایی، به عنوان یکی از جذاب ترین مجموعه جزایر کشور آمریکا می باشد، شهر کوچکی به نام کاپا، در ایالت و جزایر هاوایی وجود دارد، که شهرت آن، به خاطر مغازه های سوغاتی و صنایع دستی می باشد. در این شهر ساحلی و کوچک علاوه بر این جذابیتها شما از انواع ورزش های آبی و مهیج نیز می توانید برخوردار گردید.

نایروبی، کنیا  Nairobi, Kenya

پایتخت کشورآفریقا، کنیا است. نایروبی نیز شهری است که جزو بزرگ ترین و پیشرفته ترین، شهر آفریقا بوده که دارای وسعت بسیار ۶۹۶ کیلومتر مربع می باشد که دارای  جمعیتی در حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر، می باشد. نایروبی را پایتخت سافاری آفریقا می شناسند و طبیعت خاص و سرگرمی های شبانه اش، آن را مشهور کرده است. جاذبه های شهر نایروبی ، شامل : (مرکز زرافه، کرگدن های سیاه پارک ملی نایروبی و موزه کارن بلیکسن، خانه سابق نویسنده معروف دانمارکی)، می باشد.

هلیفکس، نوا اسکوشیا  Halifax, Nova Scotia

هلیفکس، گزینه مناسبی برای گشت و گذار شما، با پای پیاده خواهد بود، که از نظر بسیاری از گردشگران، بهترین راه گردش در هلیفکس، می باشد، که مرکز یکی از استان های کشور سرد و شمالی کانادا به نام نوا اسکوشیا، می باشد.

هلیفکس شهری ساحلی، که در شمال اقیانوس اطلس با وسعتی کم، می باشد. هلیفکس به عنوان قلب اقتصادی ناحیه آتلانتیک کانادا، بوده و از نظری که مجله اینترنتی و معتبر مانی سنس کانادا، داده است هلیفکس، در سال ۲۰۱۲ بهترین شهر برای سکونت بوده ، موزه دریای آن، تاریخ این شهر را بازگو می کند.

گدانسک، لهستان  Gdansk, Poland

شهر بندری گنداسک در کشور لهستان واقع شده است. در زیباترین شهرهای حاشیه دریای بالتیک شاهد خانه های باشکوه و کلیساهایی با معماری گوتیک می باشیم. در دل کوچه و پس کوچه های أن از دیدن فضای تاریخی شهر لذت خواهید برد. گدانسک نام شهری است که دارای تاریخی هزار ساله است که نقش مهمی در برهه های مهم تاریخی داشته است.

از دیدنی های خاص گدانسک، لانگ مارکتLong Market  می باشد که برخلاف نامش دارای هیچ نوع بازاری نمی باشد. لانگ مارکت، یک محوطه ای است که ساختمان های دیدنی شهر در آن قرار دارند. پس از آن گرین گیت، که دروازه تاریخی شهر می باشد و همچنین موزه جنگ جهانی دوم و کلیسای اولیوا، نباید فراموش کرد.

سان خوزه، کاستاریکا  San Jose, Costa Rica

به آمریکای مرکزی رفته و در کاستاریکا، میهمان پایتخت جذاب و سرسبزش، سان خوزه، خواهیم شد. شهری که دارای خصوصیاتی از قبیل شهری پر از رنگارنگی که مزین به مجسمه های خاص و ویکتوریایی، می باشد. در فروشگاه های سان خوزه ، عطر ناب قهوه، پر شده که یکی از این سوغاتیها می باشد. در مرکز شهر سان خوزه ، سالن تئاتر ملی کاستاریکا، را خواهید دید. موزه طلای پایتخت در بانک مرکزی، از جذاب ترین مجموعه های طلایی دنیا، می باشد. اطراف آتشفشان فعال آرنال در نزدیکی سان خوزه، نیز دیدنی است.

ریگا، لتونی Riga, Latvia

یکی از شهرهای اروپایی، که در کناره دریای بالتیک، می باشد، کشور لتونی و پایتخت زیبایش، شهر ریگا، می باشد و به عنوان بزرگ ترین شهر در کناره دریای بالتیک، می باشد، دارای معماری منحصر به فرد ساختمان ها، سنت های مختلف و تاریخچه ای پربار، می باشد. به بافت سنتی و مرکز شهر رفته، از آنجا سازه های جذاب ریگا قابل مشاهده است و بعد از آن، به سمت بازار مرکزی پایتخت، یعنی بزرگ ترین بازار اروپا بروید. این بازار، در معماری و در محصولات تازه و طبیعی اش، جذاب می باشد.

رووینی، کرواسی  Rovinj, Croatia

یکی از شهرهای ساحلی کشور کرواسی، رووینی، نام دارد که دهکده ای کوچک اما فوق العاده و یکی از بهترین شهرهای این کشور می باشد، که در واقع شبه جزیره ای است که احاطه شده توسط آب های دریای آدریاتیک بوده و با ساختمان هایی است که به سبک معماری ونیزی می باشند.

کازابلانکا، مراکش Casablanca, Morocco

کازابلانکا، بزرگ ترین شهر کشور مراکش می باشد. کازابلانکا، شهری ساحلی در کناره اقیانوس اطلس می باشد، که دارای ترکیبی از مدرنیزه، جاذبه های تاریخی و تفریحات آبی، می باشد. در کازابلانکا، مسجد باشکوهی دارد، که دارای معماری متفاوتی می باشد. در همین شهر کلیسای زیبای آن نیز قابل مشاهده است.

نرجا، اسپانیا  Nerja, Spain

در کشور اسپانیا، شهر نرجا، شهری کوچک و ساحلی است که در کناره دریای آلبوران بوده و به سبب طبیعت دوست داشتنی، ساحل دلبرانه و غارهای فوق العاده جذابش گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. تفریحات آبی آن، اسکی روی آب، قایق سواری و موج سواری، می باشند.

ریگا، لتونی Riga, Latvia

بار دیگر به سراغ یکی از شهرهای اروپایی می رویم که در کناره دریای بالتیک دلبری می کند. این بار مقصد ما کشور لتونی و پایتخت زیبایش، شهر ریگاست. ریگا که عنوان بزرگ ترین شهر در کناره دریای بالتیک را به خودش اختصاص داده است، ترکیب جذابی از معماری منحصر به فرد ساختمان ها، سنت های مختلف و تاریخچه ای پربار است. برای گردش در ریگا ابتدا به بافت سنتی و مرکز شهر بروید، سازه های جذاب ریگا را تماشا کنید و سپس به سمت بازار مرکزی پایتخت، بزرگ ترین بازار اروپا راه بیفتید. این بازار نه تنها در معماری که در محصولات تازه و طبیعی اش خاص و جذاب است و یک خوشمزه گردی اروپایی را برای گردشگران فراهم میکند.