تکنولوژی جدیدی به نام لامپ بلوتوثی
1397/9/6 23:56 380

تکنولوژی جدیدی به نام لامپ بلوتوثی

لامپ بلوتوثی یکی از جدیدترین  گجت های هوشمند خانگی است که به تازگی وارد دنیای دیجیتال شده است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر شما محدود به انجام کارهای مختلف با دردسر خاصی نخواهید بود. پس از آن که تلفن‌های همراه درون جیب شما هوشمند شده‌اند، سال به سال شاهد هوشمندتر شدن لوازم خانه از کلید و پریز برق گرفته تا لامپ و دیوار و غیره هستیم. اما یکی از جذاب‌ترین بخش‌ها مربوط به نورپردازی منازل است که با هوشمند شدن وسایل در این مورد ما دست بازی را برای هر چه زیباتر کردن خانه‌هایمان خواهیم داشت.

اکثر این لامپ های هوشمند قادرند رنگی در بین 16 میلیون رنگ موجود را به دلخواه شما ارائه کنند .شما می‌توانید این لامپ های هوشمند را به لطف بلوتوث از طریق گوشی هوشمند و یا تبلت خود مدیریت کنید و با استفاده از اپلیکیشن مخصوص آن رنگ‌ها و میزان شفافیت نور آن را مشخص کنید. و نیزاز طریق ریموت کنترل میزان روشنایی آن را تنظیم کنید و امکان پخش صدا و همچنین تغییر رنگ نور نیز در آن ها وجود دارد.

برخی از این لامپ‌ها نیز قابل برنامه ریزی هستند تا در روزها و ساعات مشخصی و براساس شرایط گوناگون، میزان روشنایی و رنگ آن‌ها تغییر کند.

از آنجایی که سرپیچ مورد نیاز برای این لامپ استاندارد است از آن می‌توان برای مصارف مختلف استفاده کرد. مثلا می توان از این لامپ به عنوان لامپ چراغ مطالعه بهره برد یا آن را به عنوان روشنایی اتاق خواب یا حتی برای روشنایی بخشی از محل کار خود استفاده کنید. شدت روشنایی لامپ آنقدر زیاد نیست که به تنهایی بتواند نور مورد نیاز برای اتاق خواب را تامین کند اما امکان استفاده چند نمونه از این لامپ در کنار یکدیگر نیز به سادگی وجود دارد.

همچنین تنوع تعداد رنگ ها باعث می شود که کارایی های متفاوتی داشته باشند و برای دکور و یا چراغ مطالعه و ... از آنها استفاده کرد.

اکثر این نوع لامپ ها دارای اسپیکر نیز می باشند و اسپیکر آنها از نظر کیفیت و حجم صدا متوسط است و نه صدای چندان بلندی دارد و نه کیفیت آن مطلوب است. با این حال قابلیت بسیار کاربردی است و از آنجایی که معمولا لامپ در وسط سقف قرار می‌گیرد صدا به خوبی در اتاق پخش می‌شود. با استفاده از اسپیکر لامپ به راحتی می‌توانید موزیک یا هر صدایی که مد نظرتان است را از طریق بلوتوث به لامپ/اسپیکر منتقل کرده و پخش کنید.

این لامپ ها به دلیل استفاده از LED در ساختار داخلی ، مصرف انرژی زیادی ندارند و جزو لامپ‌های بسیار کم مصرف به شمار می آیند.

درصورتی که می خواهید چند نمونه از لامپ های موجود را بررسی و خریداری کنید می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

لینک: https://goo.gl/Lo36Zr