جاذبه های گردشگری جزیره کیش
1398/1/21 02:13 66

جاذبه های گردشگری جزیره کیش

در این مقاله می خواهیم درباره جزیره کیش و همچنین امکانات و جاذبه گردشگری این جزیره را برای شما مخاطبان عزیر توضیح دهیم با ما همراه باشید.

جزیره کیش از جزایر خلیج فارس که در توابع کیش شهرستان بندرلنگه و در استان هرمزگان می باشد و یکی از دیدنی ترین نقاط استان هرمزگان هست. این جزیره از لحاظ ساختاری به شکل بیضی بوده و در سالهای گذشته به نام قیس شناخته می شد، در حال حاضر هر ساله یک میلیون نفر گردشگر از این جزیره دیدن می کنند.

مسافران در جزیره کیش در صورتی که مایل باشند می توانند از امکانات اجاره ماشین در کیش بدون راننده استفاده کرده و به گردش در جزیره زیبا و دیدنی کیش بپردازند. تحویل اتومبیل معمولا در فرودگاه یا محل اقامت است.

از دیگر امکاناتی که گردشگران در جزیره کیش برخوردار هستند اجاره خانه در کیش می باشد که گردشگران می توانند حتی به صورت آنلاین قبل از رفتن به کیش این کار را انجام بدهند.

مسافران در جزیره کیش در صورتی که مایل باشند می توانند از امکانات اجاره ماشین در کیش بدون راننده استفاده کرده و به گردش در جزیره زیبا و دیدنی کیش بپردازند. تحویل اتومبیل معمولا در فرودگاه یا محل اقامت است.

از دیگر جاذبه های گردشگری مراکز خرید در کیش است که به عنوان نمونه هایپر مارکت کیش می باشد بیشتر گردشگران برای گردشگری کیش و همچنین ساکنین برای تهیه مایحتاج خود از این فروشگاه استفاده می کنند این مرکز خرید در کیش همه روزه از ساعت 9 صبح الی 1 بامداد آماده خدمت رسانی به گردشگری کیش است.

تفریحات گردشگری جزیره کیش

جزیره کیش دارای جاذبه های گردشگری فراوانی هست ما همواره سعی کردیم به آنها اشاره ای کنیم:

1- پارک دلفین:

 مجموعه تفریحی و گردشی پارک دلفین دارای مساحت حدوداً 100 هکتار است که شامل فضای سبز با انواع مختلف گیاهی، باغ پرندگان و اولین دلفیناریوم در ایران است.

بازدیدکنندگان از این مجموعه توسط اتوبوس قطاری به پارک پرندگان و بعد از آن به پارک دلفین راهنمایی می شوند تا از این مکان دیدن نمایند.

2- اسکله تفریحی کیش :

اسکله تفریحی کیش در ساحل جزیره است و دارای عرشه ای چوبی و زیباست و گردشگران را به طرف آبهای نیلگون خلیج فارس راهنمایی می کند و بهترین مکان برای پیاده روی و گردش است و از امکانات خوبی برخوردار است و دورتا دور اسکله تفریحی کافه، رستوران، مراکز تفریحی است که می توانید در آنجا لحظات خوشی را بگذرانید.

3- ساحل مرجان کیش:

بیشتر گردشگران و مسافران جزیره کیش زمان زیادی را گذراندن در کنار ساحل مرجان جزیره کیش سپری می کنند تا از منظره های زیبای کیش و ساحل مرجانی لذت ببرند.

4- شهر زیرزمیی کاری:

شهر زیرزمینی کاری دارای بیشتر از 10 هزار متر مربع مساحت است و بعنوان یکی از مکان های دیدنی کیش شناخته شده و در عمق 16 متری سطح زمین قرار گرفته و دارای سقفی 8 متر پر از صدف، سنگواره و مرجان های دریایی بوده و به قدمت 270-570 میلیون سال برمی گردد.

5- خانه عیانی کیش:

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کیش که کمتر به آن اشاره شده و به طور ناشناس مانده خانه عیانی کیش بوده و متعلق به تعدادی از خانواده ها که در سالهای قبل در کیش زندگی می کردند است.

6- مسیر مخصوص دوچرخه سواری:

 از زیباترین و طولانی ترین مسیر دوچرخه سواری کشور در جزیره کیش است و دارای مسیری 75 کیلومتر به طور مستقل از مسیرهای اتومبیل بوده و قسمت اصلی آن به موازات جاده جهان در حاشیه نوار ساحلی بنا شده است.

پارک دلفین کیش

اجاره خانه در کیش